2021-06-15

Dešimt taisyklių, padėsiančių nesuklysti nuomojantis nekilnojamąjį turtą

Interesų konfliktų, kylančių tarp nuomotojų ir nuomininkų, dažniausiai galima išvengti prieš tai išsiaiškinat abiejų šalių lūkesčius ir sudarant šalių interesus atitinkančią nuomos sutartį. Šalių teisės ir pareigos, kylančios iš nuomos teisinių santykių, aiškiai reglamentuotos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, tačiau dispozityvumo principas leidžia individualizuoti kai kurias teisės normas arba nustatyti papildomas sąlygas. Dėl to itin svarbu sudaryti abejas šalis tenkinančią nuomos sutartį. Šiame straipsnyje pateikiamos taisyklės, kurių laikantis sumažinsite ginčo kilimo riziką bei apsaugosite savo teises.

Plačiau Read more button

2021-06-09

Ką pravartu žinoti apie mobingą?

Patyčias mokykloje, viena ar kita forma, teko patirti daugeliui. Tačiau vis dažniau identiškas grupinis socialinio elgesio modelis persikelia ir į suaugusiojo žmogaus gyvenimą bei pasireiškia darbo aplinkoje. Strateginis, tikslingas psichologinis spaudimas, orientuotas į konkretų asmenį, vadinamas mobingu arba grupiniu engimu. Mobingu gali būti siekiama profesinių tikslų, kurių negalima įgyvendinti teisėtai arba elementaraus žmogaus orumo pažeminimo.

Plačiau Read more button

2021-05-17

Ką svarbu žinoti apie fizinio asmens bankroto procedūrą?

Daugumai žmonių fizinio asmens bankrotas kelia neigiamas asociacijas: jis siejamas su nesėkmėmis, nemokumu, skolomis bei kitais nemaloniais aspektais. Neretai klaidingai manoma, jog tai – būdas „nusirašyti“ skolas ar „išlipti sausam iš balos, į kurią pats įbridai“. Tačiau ši procedūra iš tiesų leidžia suteikti skolininkui galimybę tęsti savo gyvenimą be skolų, suderinant tiek jo, tiek kreditoriaus interesus susigrąžinti įsiskolinimą.

Plačiau Read more button

2021-05-05

Kodėl verta įmonės likvidavimą patikėti specialistams?

Uždarosios akcinės bendrovės, individualios įmonės ar kitos teisinės formos (toliau vadinama „įmone“) likvidavimas – tai procedūra, kai įmonė nutraukia vykdytą veiklą, atsiskaito su kreditoriais ir, atlikusi tam tikrus įstatymuose numatytus veiksmus, yra išregistruojama iš Juridinių asmenų registro.

Plačiau Read more button