2023-05-23

Penki teisiniai bendrovių valdymo rizikos patarimai

Siekiant kuo efektyviau įgyvendinti bendrovės išsikeltus tikslus, bendrovės akcininkai bei vadovai ieško tokio bendrovės valdymo modelio pasirinkimo, kuris užtikrintų ne tik pakankamas akcininkų, kreditorių, darbuotojų ir kitų bendrovės veikla suinteresuotų asmenų teises, tačiau ir sumažintų kasdienėje veikloje iškylančias įmonės valdymo teisines rizikas.

Plačiau Read more button

2023-05-05

Ką verta žinoti apie nekilnojamojo turto įsigijimą užsienyje?

Siekiant įsigyti nekilnojamąjį turtą Europos Sąjungoje ir už jos ribų, pirmiausia patartina susipažinti su tos valstybės, kurioje planuojama investuoti, nekilnojamojo turto įsigijimo sąlygomis. Kadangi ne Europos Sąjungos narių valstybėse nekilnojamojo turto įsigijimo sąlygos iš esmės gali skirtis. Pavyzdžiui, gali būti taikomi ribojimai nekilnojamojo turto įsigijimui, taip pat reikalinga prieš sandorį gauti atitinkamos valstybinės institucijos leidimus ir pan. Dėl šių priežasčių asmuo, siekiantis įsigyti nekilnojamąjį turtą, turėtų pasidomėti konkrečioje valstybėje galiojančiomis teisės aktų nuostatomis.

Plačiau Read more button

2023-03-22

Į kokius teisės aktus svarbu atkreipti dėmesį, įkuriant startuolį?

Viešai prieinamuose šaltiniuose rasime daug patarimų, pavyzdžiui, kokiose srityse prasminga kurti startuolį, kaip didinti jo pardavimus bei komandą, tačiau pateikiama kur kas mažiau informacijos apie teisinę ir praktinę startuolių (naujo verslo) kūrimo pusę. Tai natūralu, nes kūrėjai siekia koncentruotis į kuo greitesnį savo minties išvystymą ir jos monetizavimą, o ne į žemiškus ir šiek tiek erzinančius teisinius verslo aspektus.

Plačiau Read more button