Naujienos

2024-04-21

Žiniasklaida: kur baigiasi laisvė ir prasideda atsakomybė?

Vytautas Kudaba, advokatų profesinė bendrija „Constat“ Skaitmeniniame amžiuje, kai informacija sklinda greičiau nei bet kada anksčiau, žiniasklaidos priemonės, būdamos vienos pagrindinių informacijos sklaidos šaltinių arba kaip jas pavadintų Europos Žmogaus teisių teismas (EŽTT) – „visuomenės sarginiais šunimis“, gali laisvai formuoti įvairius naratyvus, daryti įtaką nuomonėms ir netgi paveikti politinius rezultatus. Tačiau su šia galia ateina […]

Plačiau Read more button

2024-01-04

Kokias teises turi pacientas, siekiantis žalos atlyginimo?

Šiuolaikinėje visuomenėje ypač plačiai gvildenamos sveikatos priežiūros temos, o pacientai vis dažniau reikalauja teisinio aiškumo ir įgaliojimų. Tik sutelkiant dėmesį į sąveiką tarp reglamentų, etinių sumetimų ir besikeičiančios sveikatos priežiūros dinamikos, galima susipažinti su paciento teises apibrėžiančiomis subtilybėmis, kai siekiama žalos atlyginimo.

Plačiau Read more button

2023-12-13

Leidimų gyventi Lietuvoje panaikinimas dėl neva grėsmės nacionaliniam saugumui – kada galima byloje sudaryti taikos sutartį su valstybinėmis institucijomis?

Lietuva iki 2022 m. laisvai išduodavo leidimus gyventi Lietuvoje tiek rusams, tiek baltarusiams. Šie asmenys niekada nekėlė jokios grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui, dirbo ir gyveno Lietuvoje. Visgi, nuo 2022 m., prasidėjus karui Ukrainoje, Migracijos departamentas bei Valstybės saugumo departamentas ėmėsi itin griežtų priemonių, kad asmenys, turėję bet kokį ryšį su Rusija ar Baltarusija, nebegalėtų gyventi Lietuvoje, nors dalis asmenų, kuriems buvo panaikintas leidimas gyventi Lietuvoje, niekada nepalaikė nei Rusijos, nei Baltarusijos režimo.

Plačiau Read more button

2023-12-07

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas: ką svarbu žinoti?

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas – tai Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse (toliau – BPK) įtvirtinta procesinė prievartos priemonė, susijusi su tarptautiniuose ir nacionaliniuose teisės aktuose įtvirtinta žmogaus teise į nuosavybės neliečiamumą. Baudžiamojo proceso metu nuosavybės teisė gali būti apribota visa apimtimi, uždraudžiant turtą valdyti, naudotis ar disponuoti juo, ir gali būti apribota dalinai (pvz., uždraudžiant turtu disponuoti, bet leidžiant juo naudotis).

Plačiau Read more button

2023-10-31

Ką svarbu žinoti apie neturtinės žalos atlyginimą?

Turtinės žalos padarymo atveju taikyti visiško žalos atlyginimo principą dažniausiai yra realu, nes pinigais yra įmanoma atkurti materialines vertybes ar kompensuoti negautas pajamas. Tačiau neturtinės žalos padarymo atveju kalbėti apie sąlygų, buvusių iki padarant žalą, atkūrimą daugeliu atvejų yra sudėtinga. Taigi, ką svarbu žinoti kreipiantis dėl neturtinės žalos atlyginimo?

Plačiau Read more button