Naujienos

2021-07-14

Akcininko teisių įgyvendinimo problematika juridinio asmens bankroto procedūroje

Steponas Virketis Daugelis, kurdami ir vystydami verslus, planuoja sėkmingą jų veiklą ir plėtrą, tačiau neišvengiamai susiduria ir su verslo nesėkmėmis bei su jomis tiesiogiai susijusiais juridinių asmenų bankroto proceso sukeliamais iššūkiais. Šie sunkumai liečia ne tik bendrovės vadovą, kuris turi pareigą laiku inicijuoti bankroto procesą, bet ir juridinio asmens dalyvius. Bankrotas – tai įmonės, susiduriančios […]

Plačiau Read more button

2021-06-30

Ką privalu žinoti įsigyjant butą?

Nekilnojamojo turto (buto) pirkimas dažnai tampa galvos skausmu, todėl būtina, prieš sudarant sandorį, gerai įvertinti perkamo turto būklę, kainą, prisiimamas rizikas. Reikėtų išskirti naujai statomo ir jau pastatyto nekilnojamojo turto pirkimą. Pirmu atveju, pirkėjas neturi galimybės įvertinti perkamo daikto kokybės, jo apžiūrėti, o turto pirkimas (rezervavimas) vyksta tik iš pirkėjui parodomų dokumentų. Jau pastatytą nekilnojamąjį turtą pirkėjas gali apžiūrėti ir įvertinti ne tik dokumentaliai, bet ir vizualiai, pasitelkus ekspertus. Todėl prieš įsigyjant naujai statomą nekilnojamąjį turtą, reikėtų įvertinti galimas rizikas, t. y. rinkos pokyčius, terminus, finansines galimybes, pasitikėjimą statytoju, pasitelktus rangovus, pateiktą informaciją apie projektą.

Plačiau Read more button

2021-06-15

Dešimt taisyklių, padėsiančių nesuklysti nuomojantis nekilnojamąjį turtą

Interesų konfliktų, kylančių tarp nuomotojų ir nuomininkų, dažniausiai galima išvengti prieš tai išsiaiškinat abiejų šalių lūkesčius ir sudarant šalių interesus atitinkančią nuomos sutartį. Šalių teisės ir pareigos, kylančios iš nuomos teisinių santykių, aiškiai reglamentuotos Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, tačiau dispozityvumo principas leidžia individualizuoti kai kurias teisės normas arba nustatyti papildomas sąlygas. Dėl to itin svarbu sudaryti abejas šalis tenkinančią nuomos sutartį. Šiame straipsnyje pateikiamos taisyklės, kurių laikantis sumažinsite ginčo kilimo riziką bei apsaugosite savo teises.

Plačiau Read more button

2021-06-09

Ką pravartu žinoti apie mobingą?

Patyčias mokykloje, viena ar kita forma, teko patirti daugeliui. Tačiau vis dažniau identiškas grupinis socialinio elgesio modelis persikelia ir į suaugusiojo žmogaus gyvenimą bei pasireiškia darbo aplinkoje. Strateginis, tikslingas psichologinis spaudimas, orientuotas į konkretų asmenį, vadinamas mobingu arba grupiniu engimu. Mobingu gali būti siekiama profesinių tikslų, kurių negalima įgyvendinti teisėtai arba elementaraus žmogaus orumo pažeminimo.

Plačiau Read more button