2021-08-18

Kaip nutraukti santuoką, jei viena iš jos pusių – užsienyje?

Gyvenant globalioje visuomenėje, dažnai susiduriame su situacija, kuomet santuoką sudaro Lietuvos ir kitos užsienio šalies pilietis, ar kai vienas iš asmenų gyvena užsienyje. Tačiau, dėl įvairių gyvenimiškų priežasčių, kartais šios santuokos išyra. Siekiant padėti tašką šiame gyvenimo etape, reikia sėkmingai užbaigti skyrybų procedūrą. Ką reikia žinoti ir kokių priemonių imtis?

Plačiau Read more button

2021-08-12

Vengiate išlaikyti savo vaiką? Gali grėsti baudžiamoji atsakomybė

Nacionaliniai ir tarptautiniai teisės aktai bei formuojama teismų praktika pripažįsta, kad viena iš pagrindinių vaiko teisių, be kurios tinkamo įgyvendinimo neįmanoma normali vaiko raida, yra jo teisė į materialinį aprūpinimą. Tačiau praktikoje pasitaiko situacijų, kada tėvai skyrybų ar dėl asmeninių priežasčių sukeltų situacijų metu nesutaria dėl vaiko išlaikymo, vengia atlikti savo prievoles ir pan. Todėl svarbu žinoti pagrindinius teisinius aspektus, apibrėžiančius tėvų (ir kitų teismo įpareigotų asmenų) teises ir pareigas vaiko atžvilgiu bei galinčią kilti atsakomybę.

Plačiau Read more button

2021-08-11

Skyrybos – kokias teises turi tėvai ir vaikai?

Dažnai skyrybos – itin nemalonus procesas tiek emocine, psichologine, tiek teisine prasme. Jis pradedamas nuo sutarimo su sutuoktiniu dėl visų sąlygų: bendro turto, skolų, kitų įsipareigojimų, bei, žinoma – nepilnamečių vaikų išlaikymo, gyvenamosios vietos ir t.t. Advokatų profesinė bendrija CONSTAT rugpjūčio 19 d., 15 val. organizuoja virtualų renginį - „Skyrybos – kokias teises turi tėvai ir vaikai“, kuris bus tiesiogiai transliuojamas „Facebook“ paskyroje.

Plačiau Read more button

2021-08-06

Svarbiausi darbo sutarties punktai – į ką būtina atkreipti dėmesį įsidarbinant?

Šiomis dienomis daugelis žmonių, norėdami kuo greičiau įsidarbinti, nėra linkę kantriai, nuosekliai ir iki galo perskaityti sudaromos darbo sutarties tekstą. Tačiau dėl ne galutinai išdiskutuotų darbo sutarties sąlygų šalims ateityje gali kilti konfliktinių situacijų, todėl, pasirašant darbo sutartį, išsinagrinėti joje surašytas tiek savo, tiek darbdavio teises ir pareigas, abipusius šalių įsipareigojimus ir kitas sąlygas yra tiesiog būtina.

Plačiau Read more button