2023-03-22

Į kokius teisės aktus svarbu atkreipti dėmesį, įkuriant startuolį?

Viešai prieinamuose šaltiniuose rasime daug patarimų, pavyzdžiui, kokiose srityse prasminga kurti startuolį, kaip didinti jo pardavimus bei komandą, tačiau pateikiama kur kas mažiau informacijos apie teisinę ir praktinę startuolių (naujo verslo) kūrimo pusę. Tai natūralu, nes kūrėjai siekia koncentruotis į kuo greitesnį savo minties išvystymą ir jos monetizavimą, o ne į žemiškus ir šiek tiek erzinančius teisinius verslo aspektus.

Plačiau Read more button

2023-01-06

Svarbūs pasikeitimai nuo 2023 m. sausio 1 d. planuojantiems nutraukti santuoką

Visiems, norintiems nutraukti santuoką, svarbu atsižvelgti į šį procesą reglamentuojančius teisės aktus. Įstatymų leidėjas, siekdamas palengvinti teismų darbą bei vadovaudamasis kitų valstybių praktika, priėmė LR Civilinio kodekso 3.51 straipsnio pakeitimus. Manoma, jog tokiu būdu asmenims, siekiantiems nutraukti sudarytą santuoką, tai padaryti bus kiek lengviau, kadangi ne visais atvejais bus privaloma kreiptis į teismą, pakaks apsilankyti tik pas notarą.

Plačiau Read more button

2022-12-08

Ką būtina žinoti, gavus teismo šaukimą?

Tinkamai pasiruošti teismo procesui gali padėti atstovas, todėl, iškilus tam tikroms abejonėms, naudingiausia kreiptis profesionalios pagalbos į kvalifikuotus specialistus, turinčius teisinių žinių. Advokatai, advokato padėjėjai įvertins konkrečias ir aktualias aplinkybes, susijusias su teisminiu ginču ir pateiks naudingiausius patarimus kiekvienoje situacijoje.

Plačiau Read more button

2022-11-15

Interviu su advokatu Vidmondu Vėgeliu

Advokatas Vidmondas Vėgelis: „Manau, kad geras advokatas, visų pirma, demonstruoja savo interesą padėti žmogui, norą, kuo atsakingiau atlikti savo, kaip advokato, pareigą. Juo turi pasitikėti klientai bei kolegos. Jis turi turėti bendražmogiškąsias savybes: būti darbštus, pareigingas, stropus, jautrus, rūpestingas, nuoširdus, imlus įvairioms teisinėms naujovėms ir iniciatyvoms“.

Plačiau Read more button

2022-11-03

Netesybos – praktiniai taikymo aspektai

Netesybos – prievolių įvykdymo užtikrinimo priemonė ir civilinės atsakomybės forma. Tai įstatymų, sutarties ar teismo nustatyta pinigų suma, kurią skolininkas privalo sumokėti kreditoriui, jeigu prievolė neįvykdyta arba netinkamai įvykdyta.

Plačiau Read more button