Advokatas Donatas Petrauskas: apie „Constat“ ir tai, kas lemia advokatų bendrijos sėkmę

2021-03-15

Advokatų profesinės bendrijos „Constat“ vadovaujantis partneris, advokatas Donatas Petrauskas prieš dvejus metus turėjo aiškų tikslą ir viziją –  didelė, profesionali, veržli, patikima bei lojali savo klientams advokatų kontora. Šiandien joje dirba daugiau nei 20 savo srities profesionalų, kuriuos vienija bendras tikslas — sukurti aukštos kokybės etikos kultūrą, orientuotą į sėkmingą kliento rezultatą.

Kaip pavyko vienam tikslui apjungti skirtingų teisės sričių specialistus?

Kontoros kūrimosi pradžioje vyko labai daug susitikimų ir diskusijų su dabartiniais partneriais ir tais, kurie neprisijungė prie esamo kontoros branduolio. Advokatų profesinę bendriją įsteigėme keturiese – aš, Karolis Kurapka, Steponas Virketis ir Edgaras Dereškevičius. Vėliau prie bendrijos prisijungė Lukas Kaminskas, Robertas Naruševičius bei Marius Čepulis. Turėjome aiškų bendrą tikslą – kurti klientų pasitikėjimą mūsų kontora ir rasti inovatyvius bei klientų poreikius atitinkančius sprendimus. Siekiame, kad „Constat“ dirbtų atsakingi ir kruopštūs specialistai, o klientui būtų teikiamas realus, ne tik formalus, dėmesys. Kai sutampa požiūriai ir vizija, nesunku susijungti ir bendram tikslui – mūsų vertybes atspindinčios kontoros sukūrimui.

Kokias savo, kaip advokato, savybes išskirtumėte?

Viena iš mano asmeninių savybių yra gebėjimas atstovauti klientų interesams derybose. Per savo karjerą advokatūroje sugebėjau daug klausimų „uždaryti“ Taikos sutarties pasirašymu. Esu įsitikinęs, jog daugelį probleminių klausimų galima išspręsti tiesiog derybų būdu. Dažnai žmonės nesugeba kalbėtis, o tuo labiau susitarti – tada prireikia savo srities profesionalų pagalbos. Taip pat esu atidus detalėms – tai padeda daryti kuo mažiau klaidų.

Kokiose teisės srityse specializuojatės?

Mano specializacija ir magistro studijų kryptis buvo verslo teisė. Savo stiprybes matau sutarčių bei statybų teisėje. Taip pat kartais puikiai pavyksta suderinti klientų skyrybų klausimus — tiesiog padėti žmonėms susitarti, žinoma, tai ne visada pavyksta ir tenka atsidurti teisme. Neturiu baimės dalyvauti teismo posėdžiuose ir man tai dažnu atveju patinka, esu iš tų advokatų „bylininkų“, kurie vaikšto į teismus.

Kas svarbiausia advokatų kolektyve ir koks Jūsų, kaip vadovo, vaidmuo jame?

Visada kolegoms kartoju, kad mes esame šeima ir turime elgtis kaip šeimoje: vieni kitus palaikyti, padėti, būti atviri. Teisininkai didžiąją dalį savo laiko praleidžia būtent kontoroje, nes darbo valandų kiekis niekada nėra ribotas, todėl labai svarbu mikroklimatas. Kai kiekvienas jaučiasi gerai ir jaukiai būdamas savo darbe, galime bręsti ir augti kaip komanda. Mano pareiga – išklausyti, motyvuoti ir patarti bei išlaikyti gerą atmosferą darbe.

Koks didžiausias darbo profesinėje advokatų bendrijoje „Constat“ išskirtinumas?

Vienas iš pagrindinių kontoros išskirtinumų ir motyvavimo priemonių — apmokėjimo už darbą sistema: uždirbi tiek, kiek padarai darbų, todėl advokato padėjėjas gali gauti tokį pat atlygį, kaip advokatas. Mano manymu, žmogus yra efektyvus ir motyvuotas tol, kol jis vertinamas pagal savo darbus ir jeigu sugeba sukurti pridėtinę vertę ne tik savo klientui, bet ir visai  kontorai — už tai jam turi būti atlyginta. „Constat“ vadovaujamės principu — kuo daugiau duodi, tuo daugiau ir gauni.

Ką planuojate ateityje?

Artimiausiu metu steigsime atskirus kontoros skyrius ir kiekvienas partneris bus atsakingas už konkrečią teisės sritį. Vieniems teisininkams labiau patinka rengti dokumentus, kitiems – dalyvauti teismuose. Norime, kad kiekvienas bendrijos narys dirbtų mėgstamą darbą, tikiu, kad tai padeda pasiekti geriausių rezultatų. Nuoširdžiai džiaugiuosi kontoros augimu bei naujai prisijungiančiais savo srities profesionalais, tad didžiausias mano noras – kad pavyktų sėkmingai tai tęsti.