„Constat“ vadovaujantis partneris, advokatas Donatas Petrauskas

2022-01-25

Kviečiame susipažinti su „Constat“ partneriais, jų vertybėmis, požiūriais ir svajonėmis! Į klausimus atsako vadovaujantis partneris, advokatas Donatas Petrauskas.

Donatai, būti advokatų profesinės bendrijos vadovu nėra paprasta. Kokių, tavo nuomone, savybių reikia šioje pozicijoje?

Mano asmenine nuomone, pačios svarbiausios savybės yra empatija ir emocinis intelektas, gebėjimas pajausti kito žmogaus emocijas, nes kartais tai, ką jis iš tikrųjų galvoja ar nori pasakyti, lieka neišsakyta. Ne mažiau svarbu kasdienėje veikloje koncentruotis į esmę, o ne į detales, nes kiekvieną dieną nežinai, kokie iššūkiai ir nenumatytos situacijos laukia bei kaip ir kada baigsis tavo diena. Taip pat būtina turėti prioritetus ir jų laikytis. Manau, kad daugelis vadovų paskęsta detalėse gilindamiesi į klausimus, į kuriuos jiems nereikia gilintis.

„Constat“ partneriai specializuojasi daugelyje skirtingų veiklos sričių. Kuri tavo mėgstamiausia ir kodėl?

Mano mėgstamiausios sritys yra derybos, sutarčių, įmonių bei statybų teisė. Derybos man patinka būtent todėl, kad tai tas pats, kas žaisti pokerį. Būtina turėti strategiją, jausti kitos pusės realią situaciją, kada yra „blefuojama“, pamatyti stipriąsias bei silpnąsias puses bei mąstyti keletą žingsnių į priekį, modeliuojant įvairias situacijas ir galimybes, kaip toliau elgtis. Sutarčių teisė žavi tuo, kad praktiškai viską galima apsirašyti (ko nedraudžia teisės aktai), aptarti sutartyje ir susikurti savo „įstatymus“ tarp šalių, kurios turi jų laikytis. Įmonių ir statybų teisė reikalauja labai kūrybiškų ir nestandartinių sprendimų, kuriuos tenka sukurti patiems.

Ar visąlaik norėjai būti advokatu, kada priėmei tokį sprendimą?

Tokį sprendimą priėmiau pirmaisiais studijų metais, studijuodamas kartu su mūsų advokatų profesinės bendrijos partneriu – advokatu Dr. Karoliu Kurapka. Mes jau nuo pirmo kurso svajojome apie mūsų advokatų profesinę bendriją.

O kuo norėjai būti vaikystėje?

Kiek pamenu save, vaikystėje mėgau žiūrėti ančiuko Donaldo filmukus, o man labiausiai patikęs personažas buvo Skrudžas Makdakas, tai juo ir norėjau būti. Aišku, juokinga, bet mano mama sugeba tai pastoviai priminti šeimos švenčių metu.

Kas tave labiausiai džiugina kasdieniniame advokatų bendrijos „Constat“ gyvenime?

Viskas – mėgaujuosi savo darbu ir jaučiu, kad darau tai, ką moku geriausiai ir man patinka tai daryti. Nuo studijų metų iki šios akimirkos ėjau šito tikslo link, todėl jaučiuosi savo vietoje. Man patinka, kad mūsų komandos atmosfera ir betarpiškas ryšys yra labai geras. Manau, kad kiekvienas mūsų komandos narys jaučiasi kaip tikroje didelėje šeimoje ir žino, kad, ištikus kažkokiai blogai situacijai, niekada nebus paliktas vienas.

Kodėl, tavo nuomone, jaunas, savęs ieškantis žmogus turėtų rinktis advokato ar teisininko profesiją?

Visos profesijos yra geros ir jose gali pasiekti aukštumų, jei į tai, ką darai, įdedi daug pastangų. Būčiau labai banalus, jei pasakyčiau, kad advokato ar teisininko profesija yra pašaukimas, tačiau galiu pasakyti, kad tai yra gyvenimo būdas, todėl arba tau jis patinka, arba ne. Kalbant apie paties teisininko profesiją, ją turėtų rinktis tie, kurie nebijo ir nori sunkiai dirbti, kadangi, mano asmenine nuomone, teisininko profesionalo vardą reikia užsitarnauti ir tai neateina greitai. Be to, teisinis išsilavinimas yra universalus, kadangi studijų metais įgytos žinios pravers visur ir visada, ką tu bedarytum. Pavyzdžiui, nemažai studijų draugų save rado versle ir yra sėkmingi verslininkai.